Juhli Suomen Itsenäisyyspäivää joulukuun 11. päivään asti ilmaisella Premium kokoelmiemme parissa !   Klikkaa tästä oppiaksesi lisää

Yhteistoiminnalliset hakemistot

Menehtyneiden lista, 1914-1918

Ger, Manche, Ranska
Ajanjakso : 1914 - 1918
Lataa : 29.4.2016

86 asiakirjat

  • Kylä, Pitäjä
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Numero/Lähde
    19860711/284
    Nimi
    Aumont
    Etunimi
    Henri Jean Baptiste
    Syntymäaika
    06/10/1887
    Syntymäpaikka
    Le Fresne Poret
    Seutukunta
    Manche
    Armeijan yksikkö
    202° RI
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    07/09/1914
    Kuolinpaikka
    Fére Champenoise
    Seutukunta
    Marne
  • Kylä, Pitäjä
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Numero/Lähde
    19860711/284
    Nimi
    BESNARD
    Etunimi
    Paul Lucien
    Syntymäaika
    08/04/1875
    Syntymäpaikka
    Lonlay L'Abbaye
    Seutukunta
    Orne
    Armeijan yksikkö
    19° RIT
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    09/03/1915
    Kuolinpaikka
    Boesinghe
    Seutukunta
    Belgique
  • Kylä, Pitäjä
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Numero/Lähde
    19860711/284
    Nimi
    BIDARD
    Etunimi
    Pierre Auguste
    Syntymäaika
    10/07/1874
    Syntymäpaikka
    Beauchesne
    Seutukunta
    Orne
    Armeijan yksikkö
    79° RIT
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    29/06/1915
    Kuolinpaikka
    Buy de chomme
    Seutukunta
    Belgique
  • Kylä, Pitäjä
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Numero/Lähde
    19860711/284
    Nimi
    BIDARD
    Etunimi
    Victor Alexandre
    Syntymäaika
    19/12/1881
    Syntymäpaikka
    Beauchesne
    Seutukunta
    Orne
    Armeijan yksikkö
    104° RI
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    17/09/1915
    Kuolinpaikka
    Saint Hilaire le Grand
    Seutukunta
    Marne
  • Kylä, Pitäjä
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Numero/Lähde
    19860711/284
    Nimi
    BLANCHETIÈRE
    Etunimi
    Paul François Victor
    Syntymäaika
    24/02/1893
    Syntymäpaikka
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Armeijan yksikkö
    41° RIC
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    31/07/1916
    Kuolinpaikka
    Bois de Chenois
    Seutukunta
    Meuse
  • Kylä, Pitäjä
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Numero/Lähde
    19860711/284
    Nimi
    BOITTIN
    Etunimi
    Armand François Léon
    Syntymäaika
    25/03/1891
    Syntymäpaikka
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Armeijan yksikkö
    267° RI
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    13/10/1916
    Kuolinpaikka
    Bouchavesnes
    Seutukunta
    Somme
  • Kylä, Pitäjä
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Numero/Lähde
    19860711/284
    Nimi
    CHRÉTIEN
    Etunimi
    Fernand Armand
    Syntymäaika
    14/07/1892
    Syntymäpaikka
    Lonlay L'Abbaye
    Seutukunta
    Orne
    Armeijan yksikkö
    50° RA
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    16/04/1918
    Kuolinpaikka
    Gentelles
    Seutukunta
    Somme
  • Kylä, Pitäjä
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Numero/Lähde
    19860711/284
    Nimi
    COURTEILLE
    Etunimi
    Victor Albert
    Syntymäaika
    07/04/1886
    Syntymäpaikka
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Armeijan yksikkö
    81° RA Lourde
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    23/06/1916
    Kuolinpaikka
    Baleycourt
    Seutukunta
    Meuse
  • Kylä, Pitäjä
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Numero/Lähde
    19860711/284
    Nimi
    DECROUEN
    Etunimi
    Jules Alfred
    Syntymäaika
    12/04/1893
    Syntymäpaikka
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Armeijan yksikkö
    332° RI
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    09/08/1918
    Kuolinpaikka
    Conty
    Seutukunta
    Somme
  • Kylä, Pitäjä
    Ger
    Seutukunta
    Manche
    Numero/Lähde
    19860711/284
    Nimi
    DUCREUX
    Etunimi
    Ernest Albert
    Syntymäaika
    19/05/1889
    Syntymäpaikka
    Lonlay L'Abbaye
    Seutukunta
    Orne
    Armeijan yksikkö
    136° RI
    Järjestys
    Sergent
    Kuolinaika
    03/10/1914
    Kuolinpaikka
    Neuville Vitasse
    Seutukunta
    Pas de Calais