Yhteistoiminnalliset hakemistot

Menehtyneiden lista, 1914-1918

Saint-Benoît-sur-Seine, Aube, Ranska
Ajanjakso : 1878 - 1917
Lataa : 25.10.2016

7 asiakirjat

  • Kylä, Pitäjä
    St Benoît sur Seine
    Seutukunta
    Aube
    Numero/Lähde
    19860711/52
    Nimi
    ARNON
    Etunimi
    Paul Léon
    Syntymäaika
    03/01/1881
    Syntymäpaikka
    St Benoît sur Seine
    Department of Birth -viranomainen
    Aube
    Armeijan yksikkö
    226e RI
    Järjestys
    soldat
    Kuolinaika
    20/08/1915
    Kuolinpaikka
    Souchez
    Department of Death -viranomainen
    Pas de Calais
  • Kylä, Pitäjä
    St Benoît sur Seine
    Seutukunta
    Aube
    Numero/Lähde
    19860711/52
    Nimi
    BOURGEOIS
    Etunimi
    Maurice Jean Joseph
    Syntymäaika
    22/07/1895
    Syntymäpaikka
    Mergey
    Department of Birth -viranomainen
    Aube
    Armeijan yksikkö
    4e BCP
    Järjestys
    soldat
    Kuolinaika
    22/04/1916
    Kuolinpaikka
    Bois Camart
    Department of Death -viranomainen
    Meuse
  • Kylä, Pitäjä
    St Benoît sur Seine
    Seutukunta
    Aube
    Numero/Lähde
    19860711/52
    Nimi
    BOURGOIN
    Etunimi
    Camille Paul
    Syntymäaika
    21/12/1888
    Syntymäpaikka
    St Benoît sur Seine
    Department of Birth -viranomainen
    Aube
    Armeijan yksikkö
    237e RI
    Järjestys
    caporal
    Kuolinaika
    07/06/1917
    Kuolinpaikka
    Höchst (Francfort sur le Main depuis 1928)
    Department of Death -viranomainen
    Allemagne
  • Kylä, Pitäjä
    St Benoît sur Seine
    Seutukunta
    Aube
    Numero/Lähde
    19860711/52
    Nimi
    GUBLIN
    Etunimi
    Marie Roger Maximilien
    Syntymäaika
    19/10/1890
    Syntymäpaikka
    St Benoît sur Seine
    Department of Birth -viranomainen
    Aube
    Armeijan yksikkö
    167e RI
    Järjestys
    soldat
    Kuolinaika
    01/04/1915
    Kuolinpaikka
    Bois le Prêtre
    Department of Death -viranomainen
    Meurthe et Moselle
  • Kylä, Pitäjä
    St Benoît sur Seine
    Seutukunta
    Aube
    Numero/Lähde
    19860711/52
    Nimi
    LAURENT
    Etunimi
    Maurice Paul
    Syntymäaika
    28/04/1892
    Syntymäpaikka
    St Benoît sur Seine
    Department of Birth -viranomainen
    Aube
    Armeijan yksikkö
    4e BCP
    Järjestys
    caporal
    Kuolinaika
    03/10/1915
    Kuolinpaikka
    La Dormoise
    Department of Death -viranomainen
    Marne
  • Kylä, Pitäjä
    St Benoît sur Seine
    Seutukunta
    Aube
    Numero/Lähde
    19860711/52
    Nimi
    LIBEAUD
    Etunimi
    Baptistin Hippolyte Michel
    Syntymäaika
    26/11/1878
    Syntymäpaikka
    Marseille
    Department of Birth -viranomainen
    Bouches du Rhône
    Armeijan yksikkö
    356e RI
    Järjestys
    soldat
    Kuolinaika
    08/10/1916
    Kuolinpaikka
    St Florentin
    Department of Death -viranomainen
    Yonne
  • Kylä, Pitäjä
    St Benoît sur Seine
    Seutukunta
    Aube
    Numero/Lähde
    19860711/52
    Nimi
    ROSSIGNOL
    Etunimi
    Léon
    Syntymäaika
    06/03/1891
    Syntymäpaikka
    Vendresse
    Department of Birth -viranomainen
    Ardennes
    Armeijan yksikkö
    9e RG
    Järjestys
    sergent
    Kuolinaika
    07/06/1915
    Kuolinpaikka
    Bras sur Meuse
    Department of Death -viranomainen
    Meuse