Yhteistoiminnalliset hakemistot

Menehtyneiden lista, 1914-1918

Lumigny-Nesles-Ormeaux, Seine-et-Marne, Ranska
Ajanjakso : 1914 - 1918
Lataa : 29.7.2015

29 asiakirjat

  • Kylä, Pitäjä
    Lumigny
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/489
    Nimi
    ADROT
    Etunimi
    Ernest Athanase
    Syntymäaika
    27/05/1880
    Syntymäpaikka
    Lumigny
    Armeijan yksikkö
    201° Infanterie
    Järjestys
    Sergent
    Kuolinaika
    23/03/1918
    Kuolinpaikka
    Noyon
    Department of Death -viranomainen
    Oise
  • Kylä, Pitäjä
    Lumigny
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/489
    Nimi
    ALEXANDRE
    Etunimi
    Louis
    Syntymäaika
    18/01/1896
    Syntymäpaikka
    La Roche Maulaise
    Department of Birth -viranomainen
    Nièvre
    Armeijan yksikkö
    112 R. Inf
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    23/05/1916
    Kuolinpaikka
    Velle s/Cousances
    Department of Death -viranomainen
    Meuse
  • Kylä, Pitäjä
    Lumigny
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/489
    Nimi
    BOUCREUX
    Etunimi
    Adolphe Ernest
    Syntymäaika
    30/05/1887
    Syntymäpaikka
    Boussy St Antoine
    Armeijan yksikkö
    4° Reg. Zouaves
    Järjestys
    Adjudant
    Kuolinaika
    01/07/1916
    Kuolinpaikka
    Esnes
    Department of Death -viranomainen
    Meuse
  • Kylä, Pitäjä
    Lumigny
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/489
    Nimi
    BOUDROT
    Etunimi
    René Alexandre
    Syntymäaika
    24/02/1887
    Syntymäpaikka
    Lumigny
    Armeijan yksikkö
    246° Infanterie
    Järjestys
    Caporal
    Kuolinaika
    28/12/1916
    Kuolinpaikka
    Nocourt
    Department of Death -viranomainen
    Meuse
  • Kylä, Pitäjä
    Lumigny
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/489
    Nimi
    CHARROY
    Etunimi
    Rodolphe Modeste Désiré
    Syntymäaika
    15/03/1881
    Syntymäpaikka
    Lumigny
    Armeijan yksikkö
    146° Infanterie
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    07/11/1914
    Kuolinpaikka
    Kemmel
    Department of Death -viranomainen
    Belgique
  • Kylä, Pitäjä
    Lumigny
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/489
    Nimi
    COQUILLARD
    Etunimi
    Ferdinand
    Syntymäaika
    04/07/1879
    Syntymäpaikka
    Lumigny
    Armeijan yksikkö
    35° R Inf. Territ.
    Järjestys
    Caporal
    Kuolinaika
    01/03/1915
    Kuolinpaikka
    Vauquois
    Department of Death -viranomainen
    Meuse
  • Kylä, Pitäjä
    Lumigny
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/489
    Nimi
    GROGNET
    Etunimi
    Amédée Émile
    Syntymäaika
    21/11/1884
    Syntymäpaikka
    Lumigny
    Armeijan yksikkö
    42° Bon de Chasseurs
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    18/06/1916
    Kuolinpaikka
    Remenauville
    Department of Death -viranomainen
    M. et Mlle
  • Kylä, Pitäjä
    Lumigny
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/489
    Nimi
    LEGENDRE
    Etunimi
    François Émile
    Syntymäaika
    19/10/1873
    Syntymäpaikka
    La Bussière
    Department of Birth -viranomainen
    Loiret
    Armeijan yksikkö
    59° Infanterie
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    04/10/1916
    Kuolinpaikka
    En mer Naufrage du « Gallia »
  • Kylä, Pitäjä
    Lumigny
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/489
    Nimi
    LÉGER
    Etunimi
    Henri Eugène
    Syntymäaika
    27/04/1888
    Syntymäpaikka
    Lumigny
    Armeijan yksikkö
    76 R. I.
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    14/10/1916
    Kuolinpaikka
    Hopal auxre 47 à Paris
  • Kylä, Pitäjä
    Lumigny
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/489
    Nimi
    MADIN
    Etunimi
    Georges Auguste
    Syntymäaika
    29/12/1891
    Syntymäpaikka
    Lumigny
    Armeijan yksikkö
    12 R. Art.
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    15/08/1914
    Kuolinpaikka
    Saulxures
    Department of Death -viranomainen
    Hte Alsace