Yhteistoiminnalliset hakemistot

Menehtyneiden lista, 1914-1918

Lumigny-Nesles-Ormeaux, Seine-et-Marne, Ranska
Ajanjakso : 1914 - 1918
Lataa : 29.7.2015

29 asiakirjat

  • Kylä, Pitäjä
    Nesles la Gilberde
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/490
    Nimi
    GARNIER
    Etunimi
    Gaston Gabriel
    Syntymäaika
    01/08/1900
    Syntymäpaikka
    Poligny
    Department of Birth -viranomainen
    S. M.
    Armeijan yksikkö
    26° Bon Chass.
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    20/10/1918
    Kuolinpaikka
    Voyennes
    Department of Death -viranomainen
    Somme
  • Kylä, Pitäjä
    Nesles la Gilberde
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/490
    Nimi
    GASTINEAU
    Etunimi
    Émile Alexandre
    Syntymäaika
    04/06/1891
    Syntymäpaikka
    Nesles
    Armeijan yksikkö
    23° R. Dragons
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    29/09/1915
    Kuolinpaikka
    Souain
    Department of Death -viranomainen
    Marne
  • Kylä, Pitäjä
    Nesles la Gilberde
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/490
    Nimi
    MERCIER
    Etunimi
    Gaston Gabriel
    Syntymäaika
    23/03/1896
    Syntymäpaikka
    Jouy le Châtel
    Department of Birth -viranomainen
    S et M.
    Armeijan yksikkö
    5 R Cuirassiers
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    12/06/1918
    Kuolinpaikka
    St Pierre Aigle
    Department of Death -viranomainen
    Aisne
  • Kylä, Pitäjä
    Nesles la Gilberde
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/490
    Nimi
    MULLER
    Etunimi
    Maurice
    Syntymäaika
    08/06/1891
    Syntymäpaikka
    Neufmoutiers
    Department of Birth -viranomainen
    S et M.
    Armeijan yksikkö
    274 R I.
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    21/05/1916
    Kuolinpaikka
    Landrecourt
    Department of Death -viranomainen
    Meuse
  • Kylä, Pitäjä
    Ormeaux
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/491
    Nimi
    CHANSON
    Etunimi
    Germain Eugène
    Syntymäaika
    14/08/1878
    Syntymäpaikka
    Ormeaux
    Department of Birth -viranomainen
    S et M
    Armeijan yksikkö
    313° Rt Infant
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    17/04/1915
    Kuolinpaikka
    Ravin des Meurissons
    Department of Death -viranomainen
    Meuse
  • Kylä, Pitäjä
    Ormeaux
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/491
    Nimi
    DIDELOT
    Etunimi
    Georges Maxime
    Syntymäaika
    02/07/1892
    Syntymäpaikka
    Voinsles
    Department of Birth -viranomainen
    S & M
    Armeijan yksikkö
    146 Inf.
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    20/08/1914
    Kuolinpaikka
    Morhange
    Department of Death -viranomainen
    Lorraine
  • Kylä, Pitäjä
    Ormeaux
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/491
    Nimi
    NIQUET
    Etunimi
    René Eugène
    Syntymäaika
    30/12/1885
    Syntymäpaikka
    Ormeaux
    Armeijan yksikkö
    42 Bon Chass
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    10/09/1914
    Kuolinpaikka
    Buissoncourt
    Department of Death -viranomainen
    M et M
  • Kylä, Pitäjä
    Ormeaux
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/491
    Nimi
    VIGNIER
    Etunimi
    Georges Auguste
    Syntymäaika
    20/09/1882
    Syntymäpaikka
    Ormeaux
    Armeijan yksikkö
    231° R I
    Järjestys
    Sergent
    Kuolinaika
    29/09/1915
    Kuolinpaikka
    Souchez
    Department of Death -viranomainen
    P de C
  • Kylä, Pitäjä
    Ormeaux
    Seutukunta
    Seine-et-Marne
    Numero/Lähde
    19860711/491
    Nimi
    VILETTE
    Etunimi
    Gabriel
    Syntymäaika
    04/12/1879
    Syntymäpaikka
    Rozoy
    Armeijan yksikkö
    313° R I
    Järjestys
    Soldat
    Kuolinaika
    05/03/1915
    Kuolinpaikka
    Vauquois
    Department of Death -viranomainen
    Meuse